Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Doman
Niepiśmienny
Posty: 20
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Doman » śr 21 lis 2012, 13:40

Sława
To ja tak oficjalnie napiszę że mam na imię Artur,jestem z Warszawy.Przez moją obecną narzeczoną Karolinę poznałem Ingę i Arnora czyli Jarlostwo Dzikiego Bzu.Jakiś czas (przeplatany różnymi spotkaniami na luźno w Antipasto) trwało zbieranie się i dojrzewanie do decyzji by wstąpić w Bzowe szeregi.Niemniej jednak od zawsze fascynowali mnie Słowianie i wszystko co z nimi związane bliżej lub dalej.Ich kultura,życie,wierzenia,zwyczaje,broń itd itp.Chęć zgłębienia tego rodzimego,pogańskiego świata jest u mnie tak wielka że z ogromną chęcią chciałbym zaangażować się w życie Drużyny.Już byłem jako gość na ostatnim jesiennym treningu i bardzo mi się podobało.Zwłaszcza zajęcia z bronią i picie miodów :).
Do tej pory moja wiedza jest podejrzewam dość mizerna na temat Słowian i wczesnego średniowiecza.Zwłaszcza w porównaniu do wiedzy reszty drużyny.Jednak od zawsze czytywałem/czytam książki na ten temat: publikacje naukowe o Słowianach jak i fantasy w tym klimacie,lub powieści historyczne osadzone w Polsce IX-XI wieku (cykl Karola Bunscha).
Co by mnie najbardziej pociągało w odtwórstwie/po jesiennym treningu stwierdzam bez namysłu że przede wszystkim walka.Głównie tarcza,miecz,topór,toporki.Ale nie pogardzę również łukiem i włócznią.Zwłaszcza że kiedyś za młodu sporo ćwiczyłem celność.Może się okazać że lepiej będzie mi wychodziło właśnie strzelanie niż walka bronią białą.
Dodam jeszcze na koniec że rękodzieło/sztuka też mi leży chociaż to gdzieś tam już na piątym planie,w przerwach między walką :).Studiowałem kierunek plastyczny na studiach,chodziłem do szkoły policealnej z takim samym kierunkiem (architektura wnętrz).Maluję obrazy od czasu do czasu więc w drużynie myślę że odnajdę się również na tej płaszczyźnie.OD dłuższego czasu kręci mnie niezmiernie wyrzeźbienie wielkiego posągu Światowida z drewna.
SŁAWA !
hej tam za ciemnym borem,hej nad białym jeziorem,hej siedzi sokół siwy !

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 21 lis 2012, 20:57

Wielki Światowid z drewna chodzi mi po głowie odkąd w Skierniewicach, przed MCKiem, a wcześniej podczas obchodów sobótki, stanął ten pan :)

Obrazek

A wracając do tematu, witamy na pokładzie. Oficjalnie :)
"Nie ma miękkiej gry"

Radbor
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 00:00

Postautor: Radbor » pt 23 lis 2012, 14:28

OK - będę -zbiórka rozumiem, że o 12 do zobaczenia

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pt 23 lis 2012, 14:40

Zbiórka o 11 :-)
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Radbor
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 00:00

Postautor: Radbor » ndz 25 lis 2012, 16:35

Jeszcze raz dzięki za wczoraj. Imponująca jest wasza wiedza i pasja na temat, odtwórstwa, któremu tak się poświęcacie. Kilka pomysłów -pytań zrodziło się w mojej głowie przez ostatnie godziny, ale może najpierw poczytam obszerne linki zamieszczone na forum i tam poszukam źródła wiedzy. Dostrzegłem, jaki ogrom pracy mnie czeka nic tylko zakasać rękawy;) Czekam również na mejla do kolesia od materiałów. Pozdrawiam

P.S. boli ręka tym razem od tarczy haha :D

Żywia

Postautor: Żywia » ndz 25 lis 2012, 18:50

Było świetnie ii wbrew pozorom się nie nudziłyśmy, chodź wątpię abyśmy na znudzone wyglądały ;) . Obawiam się, że będę częściej wpadać na wasze treningi (chociaż tak, wiem, nie muszę :P ). Wszystko zrobiło spore wrażenie na mojej towarzyszce, a ii Arnor chyba nieźle ją przekonał. Nie zdziwi mnie jeśli odezwie sie tu ona w najbliższym czasie. :D

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » ndz 25 lis 2012, 19:34

To bardzo nas cieszy :) A przecież trening, nie oddaje nawet małego fragmentu tego czym tak naprawdę jest zabawa w odtwórstwo. Jeśli spodobało Ci się na treningu, to mylę, że na wyjazdach będzie jeszcze lepiej.
No i trzymamy kciuki za Was obydwie ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Żywia

Postautor: Żywia » ndz 25 lis 2012, 23:10

W wyjazdach pokładam duże nadzieje, zresztą takich wrażeń oczekiwałam zgłaszając się do was :D

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 26 lis 2012, 00:23

Z powodu wrednego choróbska nie mogłam być z Wami, ale próbki do mnie dotarły i niestety, będę się musiała jednak przejechać do sklepu znajomego pana, który na festiwalach lnem handluje, bo nic dla siebie w adekwatnym kolorze nie znalazłam :( Terminu jeszcze nie wybrałam na wyprawę, ale gdyby ktoś miał ochotę zapraszam- mogę ewentualnie pomóc w doborze. Ja wolę chyba większy kawałek materiału pomacać :)


Angi, imprezy wyjazdowe są naprawdę super, zarówno nasze drużynowe jak i festiwalowe. Polecam, choć raz w życiu! ( a potem się chce jeszcze i jeszcze :) i nowe ubranka.. o zima, będzie trochę szycia.

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pn 26 lis 2012, 10:06

Angi pisze:Było świetnie ii wbrew pozorom się nie nudziłyśmy, chodź wątpię abyśmy na znudzone wyglądały ;) . Obawiam się, że będę częściej wpadać na wasze treningi (chociaż tak, wiem, nie muszę :P ). Wszystko zrobiło spore wrażenie na mojej towarzyszce, a ii Arnor chyba nieźle ją przekonał. Nie zdziwi mnie jeśli odezwie sie tu ona w najbliższym czasie. :D


Cieszymy się, że się podobało :-) a ponieważ treningi często są też w Skierniewicach to będziesz miała zdecydowanie bliżej :-)
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 26 lis 2012, 18:42

Obiecany kontakt do pana od lnów.

lobosk@box43.pl
a gdyby ktoś potrzebował o coś dopytać to:

Krzysztof Łobos
0-691-394-992

Udanych zakupów.
"Nie ma miękkiej gry"

Żywia

Postautor: Żywia » pn 26 lis 2012, 21:12

Inga pisze:
Cieszymy się, że się podobało :-) a ponieważ treningi często są też w Skierniewicach to będziesz miała zdecydowanie bliżej :-)


Ii łatwiej trafić przede wszystkim. :D Już się nie mogę doczekać sezonu, no ale do tego czasu mam trochę roboty z przygotowywaniem się :D

Awatar użytkownika
Doman
Niepiśmienny
Posty: 20
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Doman » wt 27 lis 2012, 18:37

Mnie obecnie bardzo interesuje temat zrobienia sobie pierwszej tarczy,czyli pewnie tak jak pierwszy strój będzie ona używana w celach treningowych :].Czytałem na forum o tarczach migdałowych jednak to zostawię sobie na przyszłość w pamięci.Stąd moje pytanie,czy są zaplanowane jakieś warsztaty (słyszałem jak ostatnio na treningu Arnor coś wspominał) gdzie wspólnie będzie można nawzajem sobie pogadać i popomagać przy robieniu tarczek.

Apropo,zaciekawił mnie temat na forum,o tarczy słowiańskiej czyli właśnie tej migdałowej.
hej tam za ciemnym borem,hej nad białym jeziorem,hej siedzi sokół siwy !

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » wt 27 lis 2012, 21:00

Artur poczytaj ten artykuł:

http://www.dzikibez.pl/index.php/news/42/61/Tarcze

o tarczach :-)
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » śr 28 lis 2012, 09:29

Witajcie :-)

To może od końca...Spotkanie kiedy by wam pasowało? W kwestii z kim się kontaktować to myślę, że najlepiej na forum, na spotkaniu pewnie będę ja, Arnor, może Lesio i może ktoś inny się skusi. Widzę, że z Zielonki jesteście to chyba najłatwiej spotkanie w Warszawie urządzić na przykład w centrum :-)
Co do palenia --> wiele osób w ruchu pali, nie ma z tym problemu, po prostu podczas wyjazdów nie pali się obozowisku, często są wyznaczone na to miejsca typu przy nalewakach z piwem itp. :-)
Naczynia do jedzenia wykonywane są z drewna - są dostępne takie na allegro, tudzież na którymś z festiwali można się już zaopatrzeć. Co do napojów, mogą być z drewna do zimnych napoi, glinianki nadają się do zimnych i ciepłych ale nie mogą być szkliwione (znaczy mogą być wewnątrz szkliwione ale nie na zewnątrz), do napoi nadają się jeszcze rogi :-D
Co do spotkań - minimum raz w miesiącu mamy treningi albo w Warszawie albo w Skierniewicach, oprócz tego spotykamy się też towarzysko :wink: lub na jakieś warsztaty, zazwyczaj spotkania są w weekendy. Kolejny trening jest planowany jest na 8 grudnia na godzinę 12 w Warszawie w Lasku Bródnowskim.
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości