Kobiety w świecie wikingów

Artykuły i tematy, które nie znalazły swego miejsca powyżej, a warte są przeczytania i zachowania.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Kobiety w świecie wikingów

Postautor: Arnor » czw 11 lut 2010, 13:13

"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Szebora
W Walhalli
Posty: 179
Rejestracja: pt 07 sie 2009, 00:00
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Szebora » czw 11 lut 2010, 20:59

Porządny kawałek czytania:)
Cóż, najlepiej on pokazuje, jak niewielki wycinek życia tamtejszych ludzi, tak naprawdę, przynajmniej ja, chcę i mogę odtwarzać. O wspomnianym pogrzebie na Rusi, z tą biedną niewolnicą przez tydzień tuczoną, pojoną odurzaną i wykorzystywaną (z pozdrowieniami dla 'właściciela'), czytałam wcześniej, szczegółowy opis naprawdę robi wrażenie. I z tego co pamiętam, stara kobieta sama ją zabijała, zadźgała po prostu nożem.

Hmm a dziś jest dziś. Mężczyźni wstępują do Drużyn i Bractw, i kobiety też; zastanawiające, czy z takich samych powodów. Bo jeśli do związków czy pracy mamy zgoła inne podejście, to pewnie i do odtwórstwa:)
Sinn fein amhain! Przyjaciół mych u boku mam, a wróg mój jest przede mną.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 12 lut 2010, 07:23

Ja zaś czytałem, ze stara kobieta dusiła dziewczynę, a w innej interpretacji, ze podrzynała jej gardło.

Co do powodów zaś dla których wstępuje sie do drużyn to uważam, ze nie tylko kobiety i mężczyźni mają inne, ale nawet każdy z facetów i każda z dziewczyn osobno ma inne. Każdy szuka w drużynie czegoś dla siebie.
I choć można powiedzieć ogólnie, że dla większości facetów jest to "walka" to popatrzmy jak ona może być szeroko postrzegana. Jeden lubi pojedynki i zawody 1 na 1. Inny lubi szyki. Ktoś walczy tarcza i toporem, inny mieczem, inny włócznią, inny dunem. Ktoś lubi być ciężkozbrojnym tankiem, inny szybkim zabiegaczem. Słowem; każdy znajduje sobie coś innego.

IMO nie można stworzyć drużyny, w której każdy miał by takie same cele i z tych samych powodów do niej wstępował. Sztuką jest stworzyć taką ekipę, w której każdy znajdzie dla siebie to czego szuka lub miejsce aby samemu to wnieść i się w tym realizować :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pt 12 lut 2010, 09:45

Każdy ma inny obszar zainteresowań. Chociaż głównym obszarem zainteresowań mężczyzn jest walka to jest tak głównie przy ruchu średniowiecznym, na przykład przy odtwarzaniu XVII wieku, czyli szlachty polskiej o wiele więcej kobiet uczestniczy w walce niż u nas. We wczesnym (nie wiem jak jest w późnym) ta walka jest bardziej brutalna i mówiąc krótko hardcorowa :wink:

Co do samego artykułu to jest bardzo ciekawy. Fakt całkiem wysokiej pozycji kobiet u Wikingów jest powszechnie znany ale w tym artykule zostały podane bardzo ciekawe przykłady i szczegóły.
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'



keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pt 12 lut 2010, 10:35

Bardzo fajny, rozbudowany artykuł. Z przyjemnością wchłonąłem tę wiedzę :)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Skarbnica wiedzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość