Ubiór: czy można mieć 'sandałki' / ażurowane buty

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 00:00
Lokalizacja: Stary Dwór

Postautor: Dobrawa » sob 31 paź 2015, 22:28

Mam pytanko odnośnie butów... U Wojmira w ofercie są "sandałki" - buty ażurowe z Opola (typ 5 i 9). Czy ktoś w takowych chadza? Czy nie było by to źle widziane? :zdegustowany:
Bo bardzo pociąga mnie perspektywa lekkiego obuwia. :-D

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » sob 31 paź 2015, 23:06

Poradnik kompletowania stroju i ekwipunku obozowego – BUTY - „Kandydaci mogą posiadać jedynie obuwie niskie - sięgające do kostki lub nieco powyżej kostki - pozbawione zbędnych zdobień, lamówek etc.”

Skłaniamy się do modeli prostszych, a więc i najtańszych w wykonaniu na tamtejsze realia.

Lamówki, hafty, ażurowanie uznajemy za zdobienia, a tych kandydaci posiadać nie mogą. Ponadto z punktu widzenia praktycznego – pogoda bywa na wyjazdach różna, czasem deszczowa i tu te buty raczej nie zdadzą egzaminu.
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » ndz 01 lis 2015, 12:55

No ładne to one faktycznie są ale pomijając fakt że nie możesz ich mieć ze względu na zdobienie to jest to raczej nie praktyczne rozwiązanie. Lipiec-sierpień super, ale sezon trwa u nas od maja do września a i poza sezonem są wyjazdy. Nie wyobrażam sobie julu albo majówki w taich bucikach.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » ndz 01 lis 2015, 15:15

Trzeba jeszcze zaznaczyc, ze lamówką nie trzeba się sugerowac. Zwykle są za dopłatą z lamówką, a i bez niej jest w stanie przeca buty wykonać ;)

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 01 lis 2015, 20:20

Można zamówić bez lamówki - to fakt. Ale tutaj dziewczynom chodzi o ażurowe zdobienie (z naszego na Twoje Kolbusiu: powycinane ^_^), którego kandydat mieć nie może. No i tu zgodzę się z kwestią użytkową: bywają deszczowe, chłodne wyjazdy. Nie zdadzą egzaminu.

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 00:00
Lokalizacja: Stary Dwór

Postautor: Dobrawa » ndz 01 lis 2015, 20:50

Cóż, ja też nie wyobrażam sobie wiosennej czy jesiennej imprezy w "ażurkach". Zamówiłam już buty z Gdańska typ 14, bez lamówek, haftów itp. Termin niestety dopiero na połowę lutego. :-(
Chodziło mi o to, że pociąga mnie perspektywa noszenia czegoś lekkiego, przewiewnego. Bardzo miła odmiana po XVII-wiecznych butach na obcasie...
Rozumiem że jako kandydat nie mogę mieć takich butków. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś takie ma, jak się w tym chadza, czy nie są źle widziane ogólnie. Jakby to powiedzieć, to było pytanie na przyszłość - czy można pomarzyć? :]

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » ndz 01 lis 2015, 20:56

Zasadniczo, pytanie, kogo chcesz rekonstruować.. Bo ja tak za bardzo nie wiem? Słowiankę z terenów Polski? Bo buty powinny być również spójne ze strojem i ogólnym założeniem rekonstruwanej postaci, jeżeli wikińskie, to buty wikińskie, jeżeli Ruś to rusińskie. Na początek weź sobie najprostsze buty, będą i najtańsze i najpraktyczniejsze. Bez doklejanych podeszw.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » ndz 01 lis 2015, 21:24

Dante z Sylwia maja zamiar odtwarzac Slowian jak dobrze pamietam.
I Sylwia, apropos odmiany wzgledem butow na obcasie. Powiem Ci ze swojego punktu widzenia, ze mimo iz nie wygladaja takie butki wojmirowe na przewiewne, to w moim odczuciu bardzo fajnie i wygodnie sie nosza. A przewiewu nie potrzeba ;)

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » ndz 01 lis 2015, 21:35

Nom, jak kapcie ;)


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości