Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 27 cze 2014, 10:28

Z mojego doświadczenia powiem tak. Raz uszyliśmy namiot sami, był to trójkąt drużynowy. Najprostszy krój, materiał cięty bez klinów, trójkątów, troków i był to ostatni namiot jaki szyliśmy sami. Tyle - za przeproszeniem - jebania uświadczyło nas w przekonaniu, że niet.
Biorąc pod uwagę, że sam materiał to ponad 300 PLN to uszycie go za 500 nie jest ceną wygórowaną. Oczywiście mieć 500 i nie mieć 500 to razem jest 1000 i wszystko zależy od dostępnego budżetu jednak polecam zastanowić się czy dacie radę sami uszyć saxona. Jego krój jest dość skomplikowany, kliny które tworzą boki itd. Zanim na coś się zdecydujesz pooglądaj dobrze namioty albo - jeszcze lepiej - weź wymiary i krój z jakiegoś gotowego. Jak z kiecką ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pt 27 cze 2014, 11:08

Albo może używanego poszukaj?
Czasami na targowisku ludzie rzucają w dobrym stanie np po 3 sezon za połowę ceny takiej jaką byś dała na kramie. No i fakt - z wożeniem problem :/

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 27 cze 2014, 11:11

Bez auta wożenie nie wchodzi w grę. Wiem po sobie :P
"Nie ma miękkiej gry"

Żywia

Postautor: Żywia » sob 28 cze 2014, 00:57

Z wożeniem już nie ma problemu. Na włąsną rękę tzn. poszukać u nas kogoś kto już robił jak np. Hrist, a dechy to już nie problem, się zobaczy... :D

Awatar użytkownika
Bjarni
Niepiśmienny
Posty: 49
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bjarni » śr 02 lip 2014, 14:32

Pytanko apropo tuniki bojowej v.2
Czy taki materiał na wierzch byłby odpowiedni?(Praca w stadium średnim, jeszcze mogę coś zmienić) W środku jest sukno o kolorze granatowym ( nie będzie widoczne), od wewnątrz len w kolorze tego co na wierzchu, trochę drobniejszy splot ( tak na razie mam w planach).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rozumiem, że nie mogę zrobi z tego kaftana, czy mogę rozciąć tunikę z przodu i z tyłu u dołu? ( zwiększyło by to nieco komfort .-.)

Sorki za rozmiar zdjęć, nie mam czasu się nim bawić a spoilery najwyraźniej tu nie działają :(

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 02 lip 2014, 15:28

Nie jest dobry. Pomijając, iż wyglądał byś jak "człowiek worek na kartofle" to pierwsza zadra na mieczu lub zahaczenie toporem zrobi z Ciebie "porwany worek na kartofle". Na wierzch tylko gruby, gęsto tkany len.
Rozcięcia możesz zrobić. Krój krojem ale tunika musi być jednak mobilna. Jeśli po jej uszyciu (rozumiem, że sięga pewnie do połowy uda lub niżej) nie możesz dać swobodnie kroku to musisz ją jakoś przerobić aby dało się w niej poruszać.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Bjarni
Niepiśmienny
Posty: 49
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bjarni » pn 07 lip 2014, 23:34

Ciąg jeszcze bardziej dalszy, wolę się upewnić. Len. Splot dosyć gęsty, wytrzymały ( z podobnego stuffu robią płótna obrazowe). Ciut grubszy od tego, z którego mam tunikę wierzchnią. Kolor wpadający w worek na ziemniaki (można zafarbować, ale lubię ten kolor .-.). Nada się? ( na zdjęciu lekko poszarpany, nie pytać czemu)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 lip 2014, 23:54

Skoro lubisz być człowiekiem-workiem :P to OK.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 12 lip 2014, 23:38

Pytanie materiałowe mam :)

Wracając do rozmów o kratce z Mielnika. Pamiętam, że ta kratka co Frigg chciała była "kocowa" więc odpadała. I pamiętam, że Arnor pokazywał dwie dziewczyny, które miały fartuszki (Albo coś, nie pamiętam) w kratkę taką delikatną i bardzo stonowaną i powiedział, że taka jest okej.

Ale w temacie kratki wole się jednak upewnić.
Stąd moje pytanie: czy ta kratka (to jest wełna 100%) jest okej (bo kocowa zdecydowanie nie jest, za to jest delikatna i w brązach):

Obrazek

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3381
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » ndz 13 lip 2014, 18:51

Tak, ta może być.

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Postautor: Elgur » wt 05 sie 2014, 13:45

Witajcie, zamawia ktoś może kubki? Potrzebuję zamówić i może ktoś jeszcze potrzebuje to się zrobi większe zamówienie?

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » wt 05 sie 2014, 15:39

Ja :-) Jak dotrę do domu, to się odezwę. Kiedy zamawiasz? :-D

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » wt 05 sie 2014, 16:05

Spaprałam dekolt w kiecce. Źle wycięty i nie do odratowania żadnym podszyciem od dołu, bo i tak widać, jak zepsułam... i koszmarnie to wygląda. Czy przejdzie obszycie dekoltu z wierzchu innym materiałem, oczywiście skromne i w kolorach takich jak możemy.
Wełna jest spoko.

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » wt 05 sie 2014, 18:58

Tak.w kolorach dozwolonych, bez zdobien, tak

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Postautor: Elgur » śr 06 sie 2014, 09:58

Ludmiła pisze:Ja :-) Jak dotrę do domu, to się odezwę. Kiedy zamawiasz? :-D

Nie mam wyznaczonego super terminu, myślę że do końca tego tygodnia:) To czekam na info w takim razie:)


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości