Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » wt 20 sty 2015, 19:08

Pytanie pomocniczo-robótkowe - jakim ściegiem lecimy ciuchy..?? (fastryga, czy może "za igłą"...?)

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 20 sty 2015, 19:12

Fastrygą ci się rozwali. Ja fastryguje tylko do "przymiarki" jak nie jestem czegoś pewna.
Zawsze lecę "za igłą", dość drobno. Nie ma szansy się rozpruć (Chyba że szyjącym jest Kolben :* ).

Ogarnij sobie u mnie na blogu: http://mojesredniowiecze.blogspot.com/2013/10/tourial-suknia-spodnia.html (tam po prawo masz jakieś inne tematy o zabezpieczaniu szwów itd).

Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » wt 20 sty 2015, 19:34

Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » czw 22 sty 2015, 09:57

Kochani przez nastepne kilka dni bede sie malo udzielac bo ide do szpitala jutro, chcialam tylko uprzedzic bo nie znikam specjalnie :P
Fortune Favours the Bold

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 22 sty 2015, 11:15

Ok. Szybkiego powrotu do zdrowia i do nas życzymy :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » czw 22 sty 2015, 20:55

rei jak byś chciała to ja mogę ci uszyć ciuchy pod warunkiem, że dziewczyny ci wykroją bo szyć umiem ale męskich nie szyłam jeszcze

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » sob 24 sty 2015, 10:39

Dziekuje kochani, operacja poszla gladko a goje sie jak Wolverine wiec w tydzien bede jak nowa :) Dziekuje Ud wykrojegdzies sa na forum bo je przegladalam. Poszperam i znajde, na razie musze zapolowac na material :) czy material kupic na oko czy sie najpierw zmierzyc?
Fortune Favours the Bold

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » sob 24 sty 2015, 14:46

Na tunikę ok 2 m na spodnie chyba też? Tak, panowie? Bo na kieckę 3 m to wiem. Jeszcze pomysł o czymś na płaszcz, na początek możesz użyć szarego koca wojskowego to będzie jako płaszcz i do spania się przyda.

Awatar użytkownika
Sumarlidi
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 789
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 00:00

Postautor: Sumarlidi » sob 24 sty 2015, 16:25

Z tego co mapietam to spodnie można zrobić z 1 lub okolicach. Ale jeśli chcesz mieć spodnie to koniecznie owijacze. 20-30cm na 1.5m wełniane jak masz skarpetki starczą.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 24 sty 2015, 17:05

Na spodnie z "oszczędnego" kroju wystarczy tle metrów bieżących ile masz od talii do ziemi. Dla Faceta jest to 100-110 cm bieżących materiału. Na moje spodnie w pasy z tego kroju:
http://www.vikingsonline.org.uk/resources/authenticity/basickit/basickit5.html
miałem chyba 150 cm materiału o szerokości 1,5 metra i (na styk) ale się zmieściłem.
Czyli reasumując, przy Twoim wzroście 1m Ci powinien wystarczyć ale jeśli to pierwsze Twoje krojenie materiału itd. weź 1,5 m i powinnaś mieć z zapasem. Jeśli chcesz też owijacze jak pisał sumek dodaj 30-40 cm czyli weź 2 m i przygotuj się, ze sporo zostanie ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » sob 24 sty 2015, 19:34

Jak Ci zostanie materiał, to możesz pomyśleć o jakiejś torbie, która się przyda na ukrycie niehistorycznych puszek piwa, papieru toaletowego, etc.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 14 lut 2015, 17:55

Nie wiem gdzie to wrzucić więc rzucam tutaj ^_^
Jak rozmawiałam dzisiaj z Lesiem, mam dwie kwestie (w związku z ustaleniami z wiecu i Julu itd)

1. Miały iść do mnie drużynowe michy, szmatki itd. To tam przy okazji pozbieram kto co drużynowego ma. Ale (tu się zapewne ze mną niewiasty zgodzą), że przydałyby się dwie porządne dechy do krojenia mięsa i innych produktów. Po ostatnim krojeniu na miskach mam wrażenie, że osiągnęliśmy pewne dno desperacji ^.^ Dwie dechy rozwiążą dużo. Na wyjazdach do krojenia, na Julu do wykładania na nie jedzenia. Ewentualnie do walenia w głowy :]

2. Stoły i ławki. Czy w końcu dręczymy czy nie mojego tatę? Bo jak dręczymy to:
- on nam zrobi za darmo tylko tam mu na deski trzeba by rzucić kasę
- trzeba to zrobić JUŻ. Bo za miesiąc, dwa to się zaczyna sezon działkowy i będzie szalał w ogrodzie to będzie zero szans na zbicie chociaż ławeczki
- jeśli chcemy go dręczyć to mamy mu podać konkretnie: co, w jakiej ilości, poglądowa fota, wymiary

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » sob 14 lut 2015, 19:37

Za deskami do krojenia się rozejrzę, być może coś mi się uda wykombinować małym kosztem lub żadnym, natomiast nie wiem, jak z deskami na stoły itp., czy już są u kogoś i się sezonują, czy nie. Niech się Arnor wypowie :)
Pytanie, kto ogarnie drugą apteczkę?

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 14 lut 2015, 22:17

Takie dechy są w każdym Auchanie, realu itd. Takie duże. Koło 40 zł kosztują. Tylko pewnie trzeba by je trochę podrasować żeby tych rowków nie miały (chociaż widziałam ostatnio całkowicie gładkie). Bo też jak mamy kupić coś co po jednym sezonie będzie do wywalenia to słabo :|

Apteczka z tego co pamiętam miała być u Frigg.

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » sob 14 lut 2015, 22:29

Swietka, nie wiem, czy jest sens, żebyś się zajmowała dechami. Skoro Aldis może to załatwić i wiedzieć, co mamy do dyspozycji, skoro i tak naczynia drużynowe mają być u niej, to może niech to na spokojnie zrobi. Wrzuca to w samochód i tyle, dwie deski zawsze się zmieszczą, a bez sensu, żebyś ty się z tym musiała jeszcze wozić, pamiętać itd.

Frigg ogarnie apteczkę. Odezwie się do odpowiedzialnych za nią do tej pory ludzi i przejmie w najbliższym czasie, uzupełni wedle wskazań i własnego widzi-mi-się i będzie miała nad nią pieczę.
Szwo-plastry na pociętego Kolbena już mamy zabezpieczone.
Wełna jest spoko.


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości