Skrzynie

Dział dotyczący rzemiosł wszelakich.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Skrzynie

Postautor: Lesław » pn 09 cze 2014, 11:55

Póki co - zbiór najciekawszych linków. Później może przekształci się w coś więcej.

Zdjęcia mebli na Pinterest (dużo różnych skrzyń):


Viking Chests na Pinterest:


Catalogue of extant chests and caskets:

Ogólnie katalog jest częścią całej strony poświęconej skrzyniom:

I jeszcze jedna stronka tego pana, z tym samym katalogiem, ale różnymi innymi rzeczami na różne tematy:


1. Skrzynia z Gokstad:
1.1 Google:

2. Skrzynia z Mästermyr:
2.1 Google:
2.2 Rekonstrukcja:

3. Skrzynia z Hedeby:
3.1 Google:

4. Skrzynie z Oseberg (było kilka - 156, 149, 178):
4.1 Google:
4.2 Proces rekonstrukcji:

5. Skrzynie z Birki (z grobu 639 i 845)
5.1 Google:

Jeszcze ciekawa stronka koncentrująca się na zamkach i kluczach:

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Swietlana » czw 12 cze 2014, 10:23

a tu zbiór różnych

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » czw 12 cze 2014, 11:29

To jest ten sam katalog co umieszczałem, tylko autor ma dwie stronki. W każdym razie: uaktualniłem główny post, żeby wyjaśnić sytuację.

Awatar użytkownika
Astrid
Początkujący skryba
Posty: 328
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Astrid » czw 12 cze 2014, 19:51



Przegladałam zdjęcia tego pana. Inspirujące są jesli chodzi o łaczenia spodów kufrów i skrzyń. Takich zdjęć brakowało mi w tych muzealnych.



Teraz wyszukanie narzedzi "dłubiących" takie otwory coby historycznei było. Przygladałam sie takowym na Ogro... Ciekawe czy dałabym rade takowe zrobic sama i jakiego metalu użyć? Myslę ze na poczatek pójdzie zbrojeniówka zobaczymy jaka bedzie jej przydatność. W końcu nie jest zbyt mocna a ówczesne metale raczej nie przeskakiwały jej jakoscią.

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Jorund » ndz 14 sie 2016, 10:05

No dobra. Lesław. Namówiłeś mnie. Robię skrzynię. Już niedługo będzie, foto relacja.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Rzemiosło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości