Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 14 lut 2015, 23:01

Po kolei:
Deski (do krojenia) - Tak, bez zbędnego pier... gadania. Tylko nie za 40 PLN PLIZ! Kawałek deski, bez wycięć, dziurek, rantów itd za 40 zł, to zwyczajne wyrzucanie hajsu w błoto. Jak się nie znajdzie taniej to zrobimy z odpadków po tarczach :P
Stoły - kolejny raz dzwoniłem do fathera, żeby mi zmierzył i spisał wymiary stolika (który jest na działce, a że jest zima to nikt tam nie jeździ) Obiecał, ze jak tylko odbierze auto od mechanika zmierzy stół i zadzwoni.
Deski (na stoły) - nie, nie ma żadnych sezonujących się desek na stoły.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 14 lut 2015, 23:25

Mi to wsio - byle były dechy do krojenia ^_^ W sumie zwykła decha jak do tarczy może być. Tylko jakoś przeszlifować by trzeba? Coby ktoś się nie udusił jakąś zadrą ^.^

Z Lesiem orientacyjnie mierzyliśmy stół w McDonaldzie. Doszliśmy do wniosku (W sumie Lesio doszedł) że trzeba zmierzyć samochód żeby zobaczyć co się zmieści i na takie wymiary robić. Ale to nadal Wam panowie zostawiam - mi nawet kiepsko idą rysunki poglądowe stołów co Frigg i Lesio mogą potwierdzić :)

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » ndz 15 lut 2015, 12:11

Taaaak, ten twój stół był epicki :P

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » ndz 15 lut 2015, 19:40

Arnor pisze:Po kolei:
Deski (do krojenia) - Tak, bez zbędnego pier... gadania. Tylko nie za 40 PLN PLIZ! Kawałek deski, bez wycięć, dziurek, rantów itd za 40 zł, to zwyczajne wyrzucanie hajsu w błoto. Jak się nie znajdzie taniej to zrobimy z odpadków po tarczach :P


no właśnie, ja myślałam, co by się w domu rozejrzeć, czy nie mam czegoś, co by się na takie deski nadawało,bo drewna trochę mam, piły też, deski chyba też jakieś były, ale najpierw się rozejrzę, a jak nic nie znajdę to rzeczywiście dechy do krojenia zrobi się z tego, co na tarcze nie pójdzie

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » ndz 15 lut 2015, 20:43

Ja mam parę desek - 80tek. Trzeba by je tylko wyheblować i przeciąć na pół.

A co do stołów to do mojego bagażnika wejdzie blat 90x65cm max.

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » pn 16 lut 2015, 10:24

Taka moja mala uwaga. Dechy do krojenia musza byc z odpowiedniego drewna. Musi byc z lisciastego i twardego. Najlepsze to jesion, grab, buk. Dab jest za ciezki, brzoza i lipa za miekka. Olcha barwi. Iglaste sa miekkie i bardzo pija wode, pozatym odlaczaja sie drzazgi. No i faktycznie ktos moglby polknac zadre.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pn 16 lut 2015, 18:36

No właśnie te zadry mnie najbardziej bolą. Po ciemaku, trunku człowiek się nie zastanawia czy jakieś małe, drewniane gówno nie utknęło mu w jedzeniu :|

Ja teraz popaczałam na te takie sklepowe, ciężkie dechy to faktycznie w większości są z bukowego drewna. Bo mi o takie coś chodziło przykładowo: http://allegro.pl/trzy-drewniane-deski-do-krojenia-komplet-stojak-i5017930649.html

Ale ja tam się na drewnie nie znam ;)

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 16 lut 2015, 21:16

ale te są aż za bardzo uwspółcześnione, bo jednak złobienia i dziura to już to tak średnio wygląda... kiedyś gdzieś widziałam bez niczego, ale jeszcze nie miałam możliwości zrobienia rekonesansu. Mamy co najmniej 2 i pół miesiąca, więc spokojnie, coś się znajdzie :)


Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 16 lut 2015, 22:15

Cena całkiem spoko, ale może warto się rozejrzeć, czy w jakimś sklepie nie można tego kupić w takiej cenie by za przesyłkę nie płacić ? ;)

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » pn 16 lut 2015, 23:11

Pomysl spoko, chamska raczke mozna zawsze uciac. Cena to jak darmo. No ale dochodzi przesylka. Jak pisze Swietka mamy jeszcze troche czasu, moze wypatrzy ktos cos np. Jakis bazarek, odpust czy inne swieto. Tam czasem zjawiaja sie wyrobnicy i mozna sie dogadac.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 16 lut 2015, 23:24

Zerknę w sklepiku osiedlowym z AGD niedaleko mnie. Jeśli będą takie jak podrzuciła Astrid w podobnej cenie to wezmę. Wystarczą 2 szt czy więcej?
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 16 lut 2015, 23:36

myślę, że dwie sztuki spokojnie wystarczą, ja też mam tu kilka takich i ewentualnie mogę też przejść jak coś i się zorientuję, kupować na razie nie będę.

Awatar użytkownika
Astrid
Początkujący skryba
Posty: 328
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 00:00

Postautor: Astrid » wt 17 lut 2015, 00:46

Ja w weekendy mam u siebie w mieście taki "wieśniacki" targ też zerknę.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 17 lut 2015, 18:51

Takie poglądowe wrzuciłam - właśnie wiem, że te rowki są słabe. Ale coś w tym typie.

Trzeba się przejść też do tych sklepów "wszystko z X złotych". Tam często są takie akcje. Ale ja to dopiero po weekendzie mogę się włóczyć i szukać ;)


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości