Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Kolben » pn 05 cze 2017, 20:37

Nie. Nawet kandydat musi mieć buty skórzane, Jorund. Może popylać boso, ale buty musi posiadać ;)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Arnor » pn 05 cze 2017, 20:58

Dokładnie, buty musi posiadać jako element stroju podstawowego.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Jorund » wt 06 cze 2017, 20:20

Co nadal nie determinuje sprawy, że jeżeli znajdzie zrodla i udowodni że były buty z innych materiałów niż skóra. To nie rozważymy takiej kwestii. Bo z tego co wiem na przestrzeni lat wiele rzeczy się zmieniało. Niektóre nadal się zmieniają i będą zmieniać. A co do butów. To jestem przekonany że nie wszystkie byłyby skórzane. Bo jak wspomniał Arnor w temacie skórzni . Nie każdego było stać na skórę.

Awatar użytkownika
Roald
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 355
Rejestracja: sob 04 kwie 2015, 00:00
Lokalizacja: Gród Warsa

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Roald » czw 13 wrz 2018, 22:17

No dobra. Mam problem. Mój staw skokowy potrzebuje wsparcia. Raczej nie przytulaska a porządnych butów. Ogarniam, że jako otrok powinienem mieć buty poniżej kostki. Ale czy istnieją jakieś sytuacje łagodzące? Chciałbym walczyć ale moja kostka na widok moich dotychczasowych butów krzyczy że ni chu chu, dalej nie uczestniczy w marszu.
Po tym wstępie chciałbym zapytać czy te buty od - nie wiem, Wojmir czy inne Perkele - mogą wchodzić w grę? Nie chcę przeginać i zamawiać sobie oficerek na wczesne. Jakby ktoś mógł zerknąć na stronę Wojmir (here is the link: http://www.wojmir.pl/buty_wikinskie.htm ) i powiedzieć czy buty typ 17, 12, 11 a w opcji "i tak się nie zgodzicie" typ 14 w ciemnym kolorze wchodziłby w grę?

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Elgur » pt 14 wrz 2018, 18:39

Dla mnie wymienione przez Ciebie opcje poza 14 są ok. 14 jest dyskusyjna o tyle o ile można dyskutować z minimalnie większym zużyciem skóry. Sam chce kupić buty w stylu 9. Otrok to nie kandydat, to jednak coś(dużo) więcej, i tak jak może nosić ozdoby lepsze tak i powinien móc nosić lepsze buty. W regulaminie w sekcji -> ubiór -> buty masz napisanie :

Buty: Skórzane, maksymalnie za kostkę, nie zdobione (bez haftów i nie ażurowane). Dopuszczamy lamówkę w kolorze zbliżonym do butów.

BTW chyba jest błąd w opisie butów dla kandydata.

Więc dla otroka są dozwolone buty powyżej kostki. Kwestia tego ile powyżej powinna być dopierana na zdrowy rozum, i zdaje mi się że ze względów zdrowotnych tym bardziej możesz mieć wyżej wymienione przez siebie buty. Dodatkowo polecam pod skarpetę zakładać STABILIZATOR KOSTKI który dodatkowo usztywni Ci staw skokowy.

Wyraziłem swoją opinię i czekamy teraz na akceptację starszyzny.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Aldis » pt 14 wrz 2018, 20:02

Roald - jest to sytuacja wyjątkowa i zdrowotna. Z uwagi na Twoją kostkę możesz mieć buty powyżej kostki tak by dobrze trzymały Ci staw skokowy pod warunkiem, że nie będzie to nagle do połowy łydki bo to już są buty turbo bogate.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Arnor » pn 17 wrz 2018, 15:29

Zgadzam się z powyższym.

BTW: Gdzie jest błąd w opisie?
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Elgur » pn 17 wrz 2018, 18:52

Regulamin Dzikiego Bzu - > Stroje i kolory. Kandydat i otrok mają napisane że buty maksymalnie za kostkę, a ja zawsze mysłałem że mają być do kostki :)


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości