Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin

Postautor: SZAMAN » czw 26 lis 2009, 15:17

Cóż treningi były od czasu do czasu, i walczyliśmy głównie na drewniane repliki ale sporadycznie też na broń (ostrą) co było wymuszeniem największego skupienia i umiejętności by się nie odnieść zbytecznych obrzeżań.

Głównie walczę rapierem bądź dwoma sztyletami, ale każdą inną bronią też sobie radze mam tu, na myśli jednoręczny mieć który mam zamiar w niedługim czasie sobie zrobić.
co do przebiegu walki... głównie jeden na jednego.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » czw 26 lis 2009, 18:28

Dominik ma zasadniczo taki sam problem z dojazdem co i ja więc jeśli coś wymyślimy co z tym zrobić to za pewne pojawimy się we dwóch
Szaman w planach ma od wiosny zacząć robić kuźnie z prawdziwego zdarzenia razem z piecem do wytopu... ale co z tego mu się uda to nie wiem :P

widziałem jego broń niestety tylko na zdjęciach ale wydaje się że wie co z metalem zrobić .

SZAMAN pisze: jednoręczny mieć który mam zamiar w niedługim czasie sobie zrobić.


Arnor wspominałeś że Ci miecz pękł. Mógł byś Szamanowi pożyczyć tą złamaną klingę, miał by na wzór


Poszerzając Dominika CV dodam jeszcze ze zna się On na robieniu zdjęć (jakieś tam nawet konkursy wygrywał czy coś i jest głównym szkolnym fotografem...) tak więc Dziki Bez miał by doskonałego Foto-kronikarza

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 27 lis 2009, 07:18

Miecz jest już zespawany, czeka na odpuszczeni i ponowne zakucie, co chce zrobić jak najszybciej aby wrócić do treningów zatem nie mogę go pożyczyć.
Same wymiary mogę podać z jednego moich dwóch mieczy. Nawet rysunek techniczny mogę zrobić jak będzie trzeba, to żaden problem ;)
To powinno wystarczyć.
Potem tylko wykuć klingę, wyszlifować zbrocze (bo zbrocza były szlifowane a nie kute :0), zahartować, odpuścić i oprawić ;) łatwizna ;)

Szaman, jeśli nie znasz tego miejsca to polecam Ci forum kowalskie:

http://blacksmithing.createforum.com/mieczownictwo-no-ownictwo-bladesmithing-f2/

W dziale mieczownictwo/nożownictwo znajdziesz wiele przydatnych informacji.

No i trzymam kciuki za kuźnie i zapał do pracy ;)

P.S. Służę też informacjami na temat uzbrojenia wczesnośredniowiecznego, zwłaszcza z terenów Skandynawii.

Edit:

Dalszą rozmowę, aby nie mieszać w wątku "Kandydat" polecam przenieść do innego, nowego tematu, który możecie założyć wedle woli w tym dziale.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pt 27 lis 2009, 16:14

wypadało by zacząć ustalać jakiś termin spotkania co ?

Szaman ( a może Wałensa ? :D) nie wieży mi że macie ponad 2m wzrostu.
Się dzisiaj w szkole dopytywał kiedy jedziemy do Skierniewic

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin

Postautor: SZAMAN » pt 27 lis 2009, 18:15

Mumin, ja ci dam Wałense:D, co do wyjazdu i spotkania sporo zależy od szkoły.
Myślę że można by było to zorganizować w którąś sobotę grudnia, ale to tylko moja sugestia, jestem otwarty na propozycje...

Arnor, dzięki za link do strony, i był bym zainteresowany szkicem bądź projektem miecza na którym mógł bym sie oprzeć robiąc oręż.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » wt 01 gru 2009, 14:02

Jako kandydat zapytam sie jeszcze czy w okresie zimowym macie regularne treningi?
Hala jakaś wynajęta czy coś ?

Przyznam że niecierpliwie czekam na termin jakiegoś spotkania mam parę tematów do obgadania z Bziakami

Awatar użytkownika
OLAV
Sławny kronikarz
Posty: 1141
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: DZIKI BEZ LAND
Kontaktowanie:

Postautor: OLAV » wt 01 gru 2009, 14:26

Niestety z tym mamy problem.
Staramy się umawiać na treningi,ale to wieczorami po pracy w blasku halogenów u Przema. Tak więc jest to troszkę skomplikowane.
Więc będzie trzeba coś wykombinować, jednak chwilowo nie ma jak. Musisz chwilowo cierpliwie czekać.
Z góry przepraszam za zaistniałe błędy ortograficzne jak i stylistyczne.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » wt 01 gru 2009, 14:39

A co do spotkania organizacyjnego już coś bliżej wiadomo?
Na kiedy mamy z Szamanem bilety kupować? :D

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 01 gru 2009, 16:16

Najpierw ogarnijcie dojazd i powrót bo ostatnio łatwo nie było się spotkać. Jak będziecie wiedzieli kiedy możecie to wtedy pomyślimy nad terminem. bądź co bądź nam łatwiej (troszkę) się dopasować. jeśli my rzucimy termin a Wy nie będziecie mieli transportu to nie przeskoczycie nijak tego problemu.
"Nie ma miękkiej gry"

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin

Postautor: SZAMAN » ndz 06 gru 2009, 20:33

Odnośnie spotkania, w raz z Muminem ustaliśmy że w sobotę (12.12.2009) najbardziej by nam pasowało przyjechać do Skierniewic, ale pojawia się pytanie czy jest to kompatybilne z planami członków dzikiego bzu.

Po za tym mam pytanie, o której mielibyśmy się pojawić, na jak długo i gdzie odbyło by się spotkanie.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 gru 2009, 08:11

To wszystko zależy. Pogoda na razie nie sprzyja spotkaniom pod chmurką a takie są najlepsze. jeśli nie pod chmurką to jż gorzej ze spotkaniem. Nie ma zwyczajnie gdzie. Co prawda można w jakieś knajpie ale to całkowicie uniemożliwia zrealizowanie wielu elementów (np. zrobienie małego treningu, pokazanie sprzętu etc) A jeśli miało by się skończyć na samej rozmowie to tak samo dobrze można ją prowadzić an forum, oszczędzając sobie zachodu, czasu i pieniędzy.
Zależy też to od czasu i możliwości innych. Jako osoby pracujące możemy mieć różnie. ja np. będę wiedział dopiero w drugiej połowie tygodnia jak stoję z czasem w sobotę. Tydzień wcześniej nie jestem w stanie sie określić.
tak wiec zobaczymy co inni napiszą.
Godzina może zależeć od Waszych możliwości, bo coś mniemam, że nie będziecie mieli bardzo wielu możliwości do wyboru. Najlepiej sprawdźcie, o której Wy możecie być, będzie nam łatwiej się dostosować i wypowiedzieć czy wzajemnie odpowiadała by nam pora.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 07 gru 2009, 13:41

zasadniczo ja jak i Szaman (jako jeszcze uczęszczający do szkoły) w sobotę mamy cały dzień do dyspozycji więc fajnie by było maksymalnie wykorzystać ten dzień, od rana do wieczora/nocy ale to się jeszcze okaże
poczekajmy na rozwój wydarzeń i jak innym pasuje, jest jeszcze czas do soboty

Jeśli Pogoda totalnie sie popsuje (czyt. zawieja, monsun z nad Wietnamu tornado, armagedon) i mało kto był by w stanie się pojawić to zawsze można termin przełożyć na następną sobotę chyba że wymyślicie coś lepszego

ale bądźmy dobrej myśli

i na prawdę boicie się małej mżawki lecącej z chmur?? :P

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 gru 2009, 13:57

MUMIN pisze:i na prawdę boicie się małej mżawki lecącej z chmur?? :P


Nie, lecz...

a) Zapalenie płuc, które przechodzi jeden z Nas tez wzięło się z "nie bania się" złej pogody :>

b) Nie chce mi sie rdzy czyścić ze sprzętu po takim spotkaniu na deszczu :twisted:
"Nie ma miękkiej gry"

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin

Postautor: SZAMAN » pn 07 gru 2009, 18:16

co do rdzy :D http://www.youtube.com/watch?v=BJp_6ap1V_I

a co do pogody to ma nie padać zgodnie z tym co na onecie podane, ale będzie zimno
Sobota, 12.12.2009
0 0 °C
1033 hPa
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 6 km/h

Jarowit
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: pn 07 gru 2009, 00:00
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Jarowit » czw 10 gru 2009, 20:55

Vitam Serdecznie,
Nazywam się Kamil, mam 17 lat i mieszkam w Nowym Dworze Mazowieckim. Od długiego już czasu interesuje się historią, ale (od jakiegoś roku) zaciekawiło mnie wczesne średniowiecze. Szukałem jakiejś grupy odtwórstwa, zajmującego się tymże okresem, a zwłaszcza Słowianami przed chrystianizacją. Byłem już kiedyś "legionistą rzymskim", ale jakoś mnie to nie zaabsorbowało i o...
Rad bym był dołączyć do Dzikiego Bzu. Jeśli chodzi o kwestie transportowo - logistyczne, to autobusem, mam około 40 min. pod PKiN.

Slava
Bessa Hossa Koza Nostra...


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości