Drużyna

Większość z członków Drużyny Najemnej Dziki Bez przez długi czas działała w innych drużynach i projektach. Wszyscy traktujemy odtwórstwo historyczne jako formę dobrej zabawy i spędzenia wolnego czasu. Nie traktujemy udziału w drużynie nad wyraz rygorystycznie. Zakładamy bowiem, iż każdy z członków jest w Dzikim Bzie dobrowolnie i jak przystało na dorosłą osobę sam zdaje sobie sprawę z obowiązków i zasad na jakie godzi się wstępując w nasze szeregi.

„Biały kwiecie, wonny kwiecie;
Czemu to się smutujecie?
Że przekwitną Wasze grona?
Że was śnieg i mróz pokona?
Że was zima wiatrem złamie
I nic po was nie zostanie…

Gdy tak będzie, umrą drzewa;
Gdy ni jeden ptak nie śpiewa
Nie roń płatków, otrzyj łzy;
Wieczne są wszak Dzikie Bzy!”

„Dziki Bez”

Arnor

Pozycja w hierarchii: Jarl
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Rzemieślnik

Uwielbia się doskonalić. Chętnie bierze udział w eksperymentach historycznych oraz przeróżnych wyprawach. Posiada bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli. Zajmuje się wyrobem biżuterii i prowadzi kram. 

Lesław

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Słowianin
Status: Łucznik

Człowiek złota rączka. Ma bardzo dużą wiedzę i niewyczerpane pokłady cierpliwości. Strzela z łuku, chętnie bierze udział w eksperymentach, wyprawach i projektach. Zawsze pomoże, doradzi i wypije zimne piwko.

 

Elgur

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Wojownik/Hevding

Zwany Łosiem. Mistrz toporków. Dowódca wojów. Człowiek, który nawet na pustyni znajdzie nowych przyjaciół. Niezastąpiony we wszelkich pracach obozowych, na polu walki, a także podczas wieczornych rozmów przy ognisku.

Roald

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Wolny 

Dobry duch. Niezastąpiony we wszelkich pracach obozowych,  a także podczas wieczornych rozmów przy ognisku.

Bard

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Wojownik

Drużynowy wegetarianin. Dzięki niemu w drużynowej kuchni pojawiło się więcej warzyw i owoców. Zapalony wojownik. Walczy mieczem, strzela z łuku, śpiewa. Dzięki studiom z historii jest niewyczerpanych źródłem wiedzy dotyczącym kronik i innych przekazów pisanych. Zawsze, w każdej sytuacji można liczyć na jego pomocną dłoń i wsparcie. 

 

Wszemiła

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Słowianka
Status: Wolny

Wszechstronna i zawsze pogodna, zawsze chętnie uczy się nowych rzeczy, pomaga w obozie i bierze udział w drużynowych plotkach. 

Summarlidi

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Niezastąpiony w dysputach przy ognisku do białego rana.  Smakosz i piwowar.

 

Hedvig

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wikinka
Status: Pogodna i zawsze uśmiechnięta, ugotuje, pożartuje, a jak trzeba to pomoże trafić do namiotu zmęczonym biesiadnikom. Doskonali umiejętności naalbilndingu. Lubi wędrować.

Halfdan

Pozycja w hierarchii: Drużynnik
Kogo odtwarza: Wiking
Status: Wojownik, sieje postrach i zniszczenie – na szczęście nie w naszym obozie. Dla przyjaciół wspaniały kompan  – do palenia, łupienia i biesiad przy ognisku do białego rana.